10 أفضل بدائل IONOS 2026: سريعة وبأسعار معقولة

10 Best IONOS Alternatives for Your Website Needs

 10 أفضل بدائل لـ IONOS

IONOS هو مزوّد استضافة معروف بيقدّم دومينات، واستضافة مشتركة، واستضافة WordPress، وVPS، وسيرفرات مخصصة، وإيميل، وأدوات للأعمال في مكان واحد. وده بيكون مناسب لو إنت عايز أسعار بداية منخفضة وإعداد استضافة واسع من مزوّد واحد.

مع ذلك، IONOS مش هو الأنسب لكل المواقع. بعض المستخدمين محتاجين أداء أسرع، أو لوحات تحكم أبسط، أو دعم أقوى، أو تحكم أكبر في VPS وموارد السحابة.

لو إنت عايز سرعة أحسن، أو توسّع أوضح، أو مميزات managed أقوى، أو إعداد استضافة أسهل في الإدارة، فبدائل IONOS دي تستاهل المقارنة.

لو مستعجل؟ اكتشف أفضل 3 بدائل لـ IONOS

ابدأ مع التلاتة دول لو عايز أسرع اختيارات.

المزوّدمناسب لـسياسة الاسترداد / التجربة 
Hostingerاستضافة اقتصادية بواجهة سهلة وأداء قويضمان استرداد فلوس 30 يومزور Hostinger
HostArmadaاستضافة Managed-style مع باك أب ونقل مواقع ودعم قوي45 يوم للشيرد / 7 أيام VPS وDedicated CPUزور HostArmada
Kamateraسيرفرات سحابة مخصصة بتوسّع مرن ومراكز بيانات عالميةتجربة مجانية 30 يومزور Kamatera

دي القائمة الكاملة لو عايز تقارن أكتر من خيار.

أفضل 10 بدائل لـ IONOS

لو IONOS مش هو الاختيار المناسب، فالمزوّدين دول هم أفضل الأماكن اللي تبدأ منها.

  1. Hostinger: الأفضل للاستضافة الاقتصادية
  2. HostArmada: الأفضل للاستضافة Managed-Style
  3. Kamatera: الأفضل لتخصيص السحابة
  4. Contabo: الأفضل لموارد VPS الاقتصادية
  5. ScalaHosting: الأفضل لـ Managed VPS
  6. InterServer: الأفضل لاستقرار السعر
  7. Hosting.com: الأفضل لأدوات الأداء
  8. VPSServer.com: الأفضل لـ VPS قابل للتخصيص
  9. Ultahost: الأفضل لقيمة الاستضافة Managed
  10. Verpex: الأفضل لاستضافة cPanel بسيطة

أفضل 10 بدائل لـ IONOS

1. Hostinger

الأفضل لـ: استضافة اقتصادية

لقطة شاشة لاستضافة Hostinger
Hostinger
ج.م.‏ 90 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Hostinger
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.9
  • الدعم الفني
    4.9
  • المميزات
    4.8
  • الموثوقية
    4.7
  • الأسعار
    4.5

ليه تختار Hostinger بدل IONOS

Hostinger اختيار قوي لو إنت عايز استضافة اقتصادية وتكون أسهل في الإدارة يوم بيوم.

  • لوحة تحكم أبسط: hPanel بتخلّي إدارة الدومينات والمواقع والملفات والإيميل أسهل من لوحات التحكم التقليدية كتير.
  • Stack استضافة مشتركة أسرع: سيرفرات LiteSpeed وتخزين NVMe بيساعدوا يحسنوا سرعة الصفحات للمواقع العادية.
  • مسار ترقية واضح: تقدر تنتقل من الاستضافة المشتركة إلى WordPress أو السحابة أو VPS مع نمو موقعك.
  • تحسينات مدمجة: أدوات الكاش وSSL وCloudflare بتقلل وقت الإعداد للمبتدئين.
  • قيمة كويسة للمواقع الصغيرة: Hostinger مناسب للمدونات ومواقع الشركات ومشاريع WordPress البداية.

المميزات

Hostinger بيجمع بين الأسعار المنخفضة ولوحة تحكم نظيفة وأدوات استضافة مركزة على السرعة.

  • لوحة تحكم سهلة وبديهية (hPanel): إدارة الدومينات والمواقع والملفات والإيميل وإعدادات الاستضافة من لوحة واحدة
  • سيرفرات LiteSpeed Web: تحسين على مستوى السيرفر بيساعد يرفع سرعة الصفحة وأداء WordPress
  • Website Builder ودومين مجاني: أدوات البناء وعروض الدومين المجاني المؤهل بتساعدك تطلق الموقع أسرع
  • أدوات بناء مواقع بالذكاء الاصطناعي: مميزات AI بتساعد في إنشاء التصميمات والمحتوى وهيكل الموقع بمجهود يدوي أقل
  • شبكة مراكز بيانات عالمية: مواقع متعددة بتساعد تقلل التأخير للمستخدمين الدوليين
  • تحسين WordPress: تثبيت بنقرة واحدة، وكاش، وأدوات WordPress بتسهل الإعداد والإدارة

مميزات وعيوب Hostinger

Hostinger سهل الاستخدام ورخيص، لكن المستخدمين المتقدمين ممكن يحتاجوا باقات أعلى أو استضافة VPS.

Pros
  • لوحة hPanel سهلة للمبتدئين
  • أداء سريع لمواقع WordPress
  • أسعار بداية منخفضة
  • مسار ترقية بسيط إلى VPS والسحابة
  • أدوات AI وبناء مواقع مفيدة
Cons
  • خطط VPS محتاجة إدارة عملية أكتر
  • أسعار التجديد ممكن تكون أعلى من سعر البداية
  • الباقات الأساسية فيها مميزات متقدمة أقل

خطط Hostinger

دي الخطط الرئيسية في Hostinger للمقارنة.

خطط Hostinger Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
Premium 20 جيجابايت غير محدود 3 ج.م.‏ 140 التفاصيل
Business 50 جيجابايت غير محدود 50 ج.م.‏ 190 التفاصيل
Cloud Startup 100 جيجابايت غير محدود 100 ج.م.‏ 370 التفاصيل
82% خصم على Web Hosting (شامل كود خصم حصري 15% من HostAdvice + دومين مجانًا)
قم بزيارة الموقع

خطط Hostinger VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
KVM 1 50 جيجابايت 1 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 300 التفاصيل
KVM 2 100 جيجابايت 2 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 410 التفاصيل
KVM 4 200 جيجابايت 4 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 590 التفاصيل
KVM 8 400 جيجابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 1190 التفاصيل
خصم 74% على استضافة VPS (يشمل كود كوبون حصري من HostAdvice بخصم 15%)
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Hostinger لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Hostinger: أفضل بديل اقتصادي لـ IONOS

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Hostinger المفصلة لمزيد من المعلومات.

2. HostArmada

الأفضل لـ: الاستضافة Managed-Style

لقطة شاشة لاستضافة HostArmada
HostArmada
ج.م.‏ 110 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة HostArmada
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.5
  • الدعم الفني
    4.8
  • المميزات
    4.6
  • الموثوقية
    4.8
  • الأسعار
    4.5

ليه تختار HostArmada بدل IONOS

HostArmada أنسب لو إنت عايز دعم أكتر، وباك أب، وأمان مدمجين من البداية.

  • دعم أكتر عملي: نقل المواقع المجاني والدعم الموجّه بيسهّلوا عملية الانتقال.
  • باك أب يومي مدمج: أدوات الباك أب بتقلل المخاطر من غير إعداد يدوي إضافي.
  • Workflow مألوف على cPanel: cPanel بيسهّل مهام الاستضافة للمستخدمين اللي بيفضلوا الإدارة التقليدية.
  • أمان مدمج: فحص البرمجيات الخبيثة والجدران النارية والمراقبة بيساعدوا يحافظوا على حماية المواقع.
  • إعداد مركز على الأداء: تخزين NVMe والكاش بيساعدوا يحسنوا السرعة في الخطط المدعومة.

المميزات

HostArmada بيركز على راحة الإدارة، والأمان، وأدوات استضافة عملية للمواقع.

  • دعم استضافة Managed: إرشاد في الإعداد، ونقل المواقع، ومساعدة مستمرة بتقلل الشغل اليدوي على الاستضافة
  • تخزين NVMe سريع: أقراص NVMe بتحسن الوصول لقاعدة البيانات وسرعة تحميل الصفحات
  • Stack أداء محسّن: الكاش المدمج وضبط السيرفر بيدعموا استجابة أنعم للموقع
  • أمان ومراقبة: حماية بجدار ناري، وفحص برمجيات خبيثة، ومراقبة استباقية بيساعدوا يثبتوا الموقع
  • إدارة موقع سهلة للمستخدم: cPanel بيسهّل الدومينات والباك أب والإيميل والملفات وإعدادات الاستضافة
  • دعم عملاء 24/7: الدعم متاح على مدار الساعة لاستكشاف المشاكل والمساعدة التقنية

مميزات وعيوب HostArmada

HostArmada بيقدم إحساس managed أكتر من IONOS، لكن المواقع الكبيرة ممكن تحتاج موارد VPS.

Pros
  • باك أب يومي مدمج
  • نقل مواقع مجاني
  • واجهة cPanel مألوفة
  • مميزات أمان قوية
  • دعم عملاء 24/7 مفيد
Cons
  • خطط الاستضافة المشتركة ممكن يكون فيها حدود للموارد
  • تدرجات الخطط ممكن تكون معقدة شوية في البداية
  • المواقع عالية الترافيك ممكن تحتاج VPS

خطط HostArmada

دي الخطط الرئيسية في HostArmada للمقارنة.

خطط HostArmada Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
Start Dock 15 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 110 التفاصيل
Web Warp 30 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 180 التفاصيل
Speed Reaper 40 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 220 التفاصيل
خصم 82% على جميع خطط استضافة الويب
قم بزيارة الموقع

خطط HostArmada VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
Spark 40 جيجابايت 1 مراكز 1 جيجابايت ج.م.‏ 200 التفاصيل
Flux 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 280 التفاصيل
Fusion 160 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 520 التفاصيل
Ignition 320 جيجابايت 8 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 1020 التفاصيل
خصم يصل إلى 55% على جميع باقات الخوادم الافتراضية الخاصة
قم بزيارة الموقع

خطط HostArmada Resellers

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة السعر
Sitedust 50 جيجابايت 3 تيرابايت cPanel ج.م.‏ 1050 التفاصيل
Protoseller 80 جيجابايت 6 تيرابايت cPanel ج.م.‏ 1400 التفاصيل
Web Giant 110 جيجابايت 9 تيرابايت cPanel ج.م.‏ 1750 التفاصيل
Site Nova 200 جيجابايت 12 تيرابايت cPanel ج.م.‏ 2700 التفاصيل
خصم 30% على جميع خطط استضافة الموزعين
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ HostArmada لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

HostArmada: الأفضل لراحة الاستضافة Managed

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. HostArmada المفصلة لمزيد من المعلومات.

3. Kamatera

الأفضل لـ: تخصيص السحابة

لقطة شاشة لاستضافة Kamatera
Kamatera
ج.م.‏ 220 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Kamatera
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.6
  • الدعم الفني
    4.7
  • المميزات
    4.7
  • الموثوقية
    4.8
  • الأسعار
    4.7

ليه تختار Kamatera بدل IONOS

Kamatera خيار أقوى لو إنت عايز مرونة كاملة في السحابة وتحكم مباشر في موارد السيرفر.

  • بناء سيرفرات مخصص: اختار CPU وRAM والتخزين والشبكة ونظام التشغيل وموقع مركز البيانات.
  • بنية تحتية Cloud-First: Kamatera معمول للسحابة المرنة أكتر من كونه استضافة شاملة بكل حاجة.
  • فواتير مرنة: الفوترة بالساعة أو بالشهر بتساعد تطابق التكلفة مع الاستخدام الفعلي.
  • تجهيز سريع: شغّل السيرفرات بسرعة وعدّل الموارد حسب احتياجك.
  • تحكم تقني أكتر: المطورين يقدروا يديروا السوفتوير والإعدادات والأحمال بحرية أكبر.

المميزات

Kamatera بيدي المستخدمين التقنيين سيرفرات سحابية بتخصيص دقيق وخيارات نشر عالمية.

  • Instances سحابية مخصصة: اضبط CPU وRAM والتخزين والشبكة ونظام التشغيل لكل workload
  • فواتير مرنة: التسعير بالساعة أو بالشهر بيساعد تتحكم في التكلفة للاختبار، والتوسّع، والاستخدام المتغير
  • مراكز بيانات عالمية: مواقع متعددة بتساعد تقلل التأخير للجمهور الإقليمي
  • تجهيز سريع: شغّل سيرفرات جديدة بسرعة وكبّر الموارد مع نمو المشاريع
  • خدمات Managed اختيارية: تقدر تضيف مساعدة في الأمان والباك أب والتحديثات والصيانة لما تحتاج

مميزات وعيوب Kamatera

Kamatera بيقدم تحكم أعمق من IONOS، لكنه أنسب للمستخدمين اللي عندهم خبرة في السحابة أو إدارة السيرفرات.

Pros
  • سيرفرات سحابية قابلة للتخصيص بالكامل
  • خيارات فوترة بالساعة أو بالشهر
  • مواقع مراكز بيانات عالمية
  • تجهيز سريع للسيرفرات
  • تحكم كامل في السوفتوير والإعداد
Cons
  • محتاج معرفة تقنية
  • مش مناسب للمبتدئين
  • الخدمات Managed عليها تكلفة إضافية

خطط Kamatera

دي الخطط الرئيسية في Kamatera للمقارنة.

خطط Kamatera Cloud Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية النطاق الترددي نظام تشغيل السعر
1 vCPU (Type A, 2667MHz, 1024MB) 20 جيجابايت 1 x 2.6جيجا هرتز 1 جيجابايت 5 تيرابايت ج.م.‏ 220 التفاصيل
MineCraft Server 1GB 20 جيجابايت 1 مراكز 1 جيجابايت غير محدود ج.م.‏ 220 التفاصيل
MineCraft Server 4GB 50 جيجابايت 4 مراكز 4 جيجابايت غير محدود ج.م.‏ 1500 التفاصيل
$100 تجربة مجانية لمدة 30 يوم على استضافة سحابية
قم بزيارة الموقع

خطط Kamatera VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
1 vCPU (Type A, 2667MHz, 1024MB) 20 جيجابايت 1 x 2.6جيجا هرتز 1 جيجابايت ج.م.‏ 220 التفاصيل
1 vCPU (Type A, 2667MHz, 2048MB) 20 جيجابايت 1 x 2.6جيجا هرتز 2 جيجابايت ج.م.‏ 330 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 2048MB) 30 جيجابايت 2 x 2.65جيجا هرتز 2 جيجابايت ج.م.‏ 650 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 4096MB) 40 جيجابايت 2 x 2جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1020 التفاصيل
1 vCPU (Type A, 2667MHz, 1024MB) Win2019 30 جيجابايت 1 x 2.6جيجا هرتز 1 جيجابايت ج.م.‏ 1230 التفاصيل
1 vCPU (Type A, 2667MHz, 2048MB) Win2019 30 جيجابايت 1 x 2.6جيجا هرتز 2 جيجابايت ج.م.‏ 1340 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 4096MB) 50 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1500 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 2048MB) Win2019 30 جيجابايت 2 x 2.65جيجا هرتز 2 جيجابايت ج.م.‏ 1550 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 8192MB) 50 جيجابايت 2 x 2.65جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 1710 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 4096MB) Win2019 40 جيجابايت 2 x 2.65جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1930 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 8192MB) 50 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 2140 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 4096MB) Win2019 50 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 2410 التفاصيل
2 vCPU (Type A, 5333MHz, 8192MB) Win2019 50 جيجابايت 2 x 2.65جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 2620 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 12288MB) 100 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 12 جيجابايت ج.م.‏ 3000 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 8192MB) Win2019 50 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 3050 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 12288MB) Win2019 100 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 12 جيجابايت ج.م.‏ 3910 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 16384MB) 100 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 16 جيجابايت ج.م.‏ 4280 التفاصيل
4 vCPU (Type A, 10667MHz, 16384MB) Win2019 100 جيجابايت 4 x 2.65جيجا هرتز 16 جيجابايت ج.م.‏ 5190 التفاصيل
8 vCPU (Type A, 21333MHz, 393216MB) Customized 4 تيرابايت 8 x 2.66جيجا هرتز 384 جيجابايت ج.م.‏ 128070 التفاصيل
تجربة مجانية بقيمة $100 لمدة 30 يوم على استضافة VPS
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Kamatera لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Kamatera: الأفضل للبنية السحابية المخصصة

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Kamatera المفصلة لمزيد من المعلومات.

4. Contabo

الأفضل لـ: موارد VPS الاقتصادية

لقطة شاشة لاستضافة Contabo
Contabo
ج.م.‏ 290 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Contabo
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.4
  • الدعم الفني
    4.3
  • المميزات
    4.4
  • الموثوقية
    4.1
  • الأسعار
    4.8

ليه تختار Contabo بدل IONOS

Contabo اختيار قوي لو إنت عايز موارد VPS أكتر مقابل الفلوس ومش مانع تعتمد على نفسك في الإدارة.

  • موارد سخية: الخطط غالبًا بتدي RAM وتخزين وترافيك أكتر من خيارات VPS بنفس السعر تقريبًا.
  • Root Access كامل: تقدر تضبط السوفتوير والخدمات وسلوك السيرفر مباشرة.
  • مناسب لمشاريع متعددة: VPS واحد يقدر يشغّل تطبيقات صغيرة، ومواقع، وبيئات تطوير، أو إعدادات اختبار.
  • تسعير مبني على القيمة: Contabo بيركز على موارد كبيرة بأسعار أقل.
  • خيارات VPS مرنة: تقدر ترقي داخل مستويات VPS مع نمو الحمل على شغلك.

المميزات

Contabo بيركز على استضافة VPS بموارد عالية للمستخدمين اللي بيدوروا على تكلفة قليلة.

  • VPS بـ RAM وNVMe Storage كبيرين: تخصيص قوي للموارد بيدعم مواقع وتطبيقات متعددة
  • Root Access كامل: المستخدمين المتقدمين يقدروا يثبتوا سوفتوير ويتحكموا في بيئة السيرفر
  • سعات ترافيك مرنة: خطط كتير بتدعم مشاريع بتكبر مع حدود ترافيك كبيرة
  • خيارات Cloud VPS: مستويات قابلة للتوسع بتسهّل الترقية مع زيادة احتياج الموارد
  • خدمات Managed اختيارية: إضافات الإدارة بتساعد في الصيانة، والأمان، ومهام السيرفر

مميزات وعيوب Contabo

Contabo بيقدم قيمة قوية، لكنه محتاج مسؤولية تقنية أكتر من الاستضافات المناسبة للمبتدئين.

Pros
  • RAM وتخزين كبيرين مقابل السعر
  • Root Access كامل للتحكم
  • ينفع يستضيف مواقع متعددة بحجم ترافيك قليل إلى متوسط
  • تخزين NVMe وسعات ترافيك كبيرة
  • قيمة قوية لمستخدمي VPS
Cons
  • جودة الدعم ممكن تختلف
  • مش مثالي للأحمال المهمة جدًا
  • محتاج إدارة ذاتية إلا لو ضفت الدعم
  • ثبات الأداء ممكن يختلف تحت الضغط

خطط Contabo

دي الخطط الرئيسية في Contabo للمقارنة.

خطط Contabo VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
Cloud VPS 4 100 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 290 التفاصيل
Storage VPS 10 300 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 290 التفاصيل
Storage VPS 20 400 جيجابايت 3 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 390 التفاصيل
Cloud VPS 6 200 جيجابايت 6 مراكز 12 جيجابايت ج.م.‏ 390 التفاصيل
Cloud VPS Plus 4 150 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 700 التفاصيل
Cloud VPS 8 300 جيجابايت 8 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 720 التفاصيل
Storage VPS 30 1 تيرابايت 6 مراكز 18 جيجابايت ج.م.‏ 720 التفاصيل
Cloud VPS Plus 6 300 جيجابايت 6 مراكز 12 جيجابايت ج.م.‏ 990 التفاصيل
Storage VPS 40 1.2 تيرابايت 8 مراكز 30 جيجابايت ج.م.‏ 1290 التفاصيل
Cloud VPS 12 400 جيجابايت 12 مراكز 48 جيجابايت ج.م.‏ 1290 التفاصيل
Cloud VPS Plus 8 450 جيجابايت 8 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 1800 التفاصيل
Storage VPS 50 1.4 تيرابايت 14 مراكز 50 جيجابايت ج.م.‏ 1910 التفاصيل
Cloud VPS 16 500 جيجابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 1910 التفاصيل
Cloud VPS 18 600 جيجابايت 18 مراكز 96 جيجابايت ج.م.‏ 2520 التفاصيل
Cloud VPS Plus 12 600 جيجابايت 12 مراكز 48 جيجابايت ج.م.‏ 3040 التفاصيل
CLOUD VDS S 180 جيجابايت 6 x 2.8جيجا هرتز 24 جيجابايت ج.م.‏ 3160 التفاصيل
CLOUD VDS M 240 جيجابايت 8 x 2.8جيجا هرتز 32 جيجابايت ج.م.‏ 3990 التفاصيل
Cloud VPS Plus 16 750 جيجابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 4070 التفاصيل
Cloud VPS Plus 18 900 جيجابايت 18 مراكز 96 جيجابايت ج.م.‏ 5090 التفاصيل
CLOUD VDS L 360 جيجابايت 12 x 2.8جيجا هرتز 48 جيجابايت ج.م.‏ 5590 التفاصيل
CLOUD VDS XL 480 جيجابايت 16 x 2.8جيجا هرتز 64 جيجابايت ج.م.‏ 7590 التفاصيل
CLOUD VDS XXL 720 جيجابايت 24 x 2.8جيجا هرتز 96 جيجابايت ج.م.‏ 11170 التفاصيل
احصل على خصم يصل إلى 20% على استضافة الخوادم الافتراضية الخاصة السحابية
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Contabo لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Contabo: الأفضل لموارد VPS عالية القيمة

قم بزيارة الموقع كوبونات 5
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Contabo المفصلة لمزيد من المعلومات.

5. ScalaHosting

الأفضل لـ: VPS مُدار

لقطة شاشة لاستضافة ScalaHosting
ScalaHosting
ج.م.‏ 160 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة ScalaHosting
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.8
  • الدعم الفني
    4.9
  • المميزات
    4.7
  • الموثوقية
    4.7
  • الأسعار
    4.5

ليه تختار ScalaHosting بدل IONOS

ScalaHosting مناسب لو إنت عايز موارد على مستوى VPS مع إدارة أسهل من خلال لوحة.

  • تجربة VPS مُدارة: ScalaHosting بيقلل الشغل اليدوي على السيرفر بدعم مُدار وأدوات صيانة.
  • لوحة تحكم SPanel: SPanel بيدي Workflow شبه cPanel من غير تكاليف ترخيص cPanel المنفصلة.
  • Stack أمان قوي: أدوات الأمان المدمجة بتقلل شغل الحماية العملي.
  • VPS مركز على الأداء: تخزين NVMe، وشبكة 10 Gbps، ودعم LiteSpeed اختياري بيساعدوا المواقع الديناميكية تشتغل أسرع.
  • توسّع واضح: موارد VPS تقدر تكبر مع نمو موقعك أو تطبيقك.

المميزات

ScalaHosting بيجمع بين VPS مُدار ولوحة SPanel وأدوات أمان مدمجة.

  • لوحة تحكم SPanel: إدارة الإيميل، وDNS، وقواعد البيانات، وSSL، والملفات، والمواقع من لوحة VPS واحدة
  • تخزين NVMe وشبكة 10 Gbps: تخزين سريع وسعة شبكة قوية بتدعم المواقع الديناميكية
  • تركيز على VPS مُدار: التحديثات، وميزات الأمان، والصيانة الروتينية بتقلل عبء إدارة السيرفر
  • خيارات LiteSpeed/OpenLiteSpeed: الخطط المدعومة بتوفر معالجة أسرع لمواقع PHP وCMS
  • Cloud VPS قابل للتوسع: CPU وRAM والتخزين يقدروا يتعدلوا مع نمو الموقع

مميزات وعيوب ScalaHosting

ScalaHosting حاسس بإدارة أكتر من VPS بتاع IONOS، لكن SPanel ممكن يحتاج وقت للتعود عليه.

Pros
  • تحكم كامل في VPS مع Workflow معتمد على لوحة
  • SPanel ممكن يقلل تكاليف ترخيص cPanel
  • شبكة قوية وتخزين NVMe
  • مميزات أمان مُدارة مدمجة
  • مناسب لمواقع WordPress اللي بتكبر
Cons
  • SPanel مختلف عن cPanel
  • LiteSpeed/OpenLiteSpeed بيعتمد على الباقة
  • مش مناسب للإعدادات السحابية الكاملة

خطط ScalaHosting

دي الخطط الرئيسية في ScalaHosting للمقارنة.

خطط ScalaHosting Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
Mini 10 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 160 التفاصيل
WP Mini 10 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 160 التفاصيل
Start 50 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 320 التفاصيل
WP Start 50 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 320 التفاصيل
Advanced 100 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 540 التفاصيل
WP Advanced 100 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 540 التفاصيل
Entry Cloud 50 جيجابايت غير محدود Spanel غير محدود ج.م.‏ 720 التفاصيل
Premium Cloud 50 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 1440 التفاصيل
خصم لحد 78% على استضافة الويب
قم بزيارة الموقع

خطط ScalaHosting VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
Entry Cloud 50 جيجابايت 2 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 720 التفاصيل
Build #1 50 جيجابايت 2 x 3.6جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1440 التفاصيل
Windows VPS 50 جيجابايت 2 x 3.6جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 2140 التفاصيل
Build #2 100 جيجابايت 4 x 3.6جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 2170 التفاصيل
Build #3 150 جيجابايت 8 x 3.6جيجا هرتز 16 جيجابايت ج.م.‏ 3370 التفاصيل
خصم يصل إلى 63% على استضافة خوادم افتراضية خاصة سحابية مُدارة
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ ScalaHosting لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

ScalaHosting: الأفضل لتدفقات عمل VPS المُدارة

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. ScalaHosting المفصلة لمزيد من المعلومات.

6. InterServer

الأفضل لـ: استقرار الأسعار

لقطة شاشة لاستضافة InterServer
InterServer
ج.م.‏ 140 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة InterServer
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.5
  • الدعم الفني
    4.6
  • المميزات
    4.6
  • الموثوقية
    4.6
  • الأسعار
    4.8

ليه تختار InterServer بدل IONOS

InterServer مناسب لو إنت عايز استضافة مشتركة أبسط وأسعارها متوقعة على المدى الطويل.

  • أسعار ثابتة: خيارات تثبيت السعر بتسهّل التخطيط للتكلفة على المدى الطويل.
  • استضافة مباشرة: الخطط المشتركة بتخلّي الإعداد بسيط من غير طبقات منتجات كتير.
  • دعم سيرفرات مرن: خيارات LiteSpeed وApache وIIS بتدعم احتياجات مواقع مختلفة.
  • مميزات أساسية مفيدة: الباك أب الأسبوعي وتكامل Cloudflare CDN بيوفّروا الأساسيات.
  • مناسب للمواقع العادية: InterServer شغال كويس للمواقع الصغيرة للشركات، والمدونات، والتطبيقات القديمة.

المميزات

InterServer بيحافظ على الاستضافة بسيطة، ومتوافقة، وأسهل في الميزانية مع الوقت.

  • تخزين وترافيك غير محدودين: موارد Fair-use بتقلل ضغط التخطيط على المواقع الصغيرة والمتوسطة
  • خيارات سيرفر متعددة: LiteSpeed وApache وIIS بيدعموا متطلبات تطبيقات مختلفة
  • باك أب أسبوعي: نسخ احتياطي منتظم بيوفّر حماية أساسية للبيانات للمواقع العادية
  • تكامل Cloudflare CDN: دعم CDN بيحسن سرعة الموقع وأمانه بأقل إعداد
  • أسعار ثابتة: خطط تثبيت السعر بتساعد تخلي تكاليف الاستضافة متوقعة

مميزات وعيوب InterServer

InterServer بيخلي الاستضافة متوقعة، لكن الواجهة ممكن تحسها قديمة مقارنة بمزوّدين أحدث.

Pros
  • أسعار طويلة المدى متوقعة
  • تخزين وترافيك غير محدودين للمواقع العادية
  • باك أب أسبوعي مدمج
  • خيارات LiteSpeed وApache وIIS
  • توافق واسع مع التطبيقات القديمة
Cons
  • الواجهة ممكن تحسها قديمة
  • النسخ الاحتياطي الأسبوعي ممكن ما يناسبش المواقع النشطة
  • مميزات Managed WordPress محدودة

خطط InterServer

دي الخطط الرئيسية في InterServer للمقارنة.

خطط InterServer Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
STANDARD غير محدود غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 140 التفاصيل
WORDPRESS 40 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 170 التفاصيل
WINDOWS ASP.NET غير محدود غير محدود Plesk 25 ج.م.‏ 430 التفاصيل
Direct Admin Web Hosting: الشهر الأول بـ$0.01 بس!
قم بزيارة الموقع

خطط InterServer VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
WordPress VPS 1 40 جيجابايت 1 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 170 التفاصيل
Storage Optimized VPS 1 1 تيرابايت 1 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 170 التفاصيل
VPS1 - Linux 40 جيجابايت 1 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 170 التفاصيل
Webuzo 40 جيجابايت 1 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 170 التفاصيل
VPS2 - Windows 80 جيجابايت 1 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 540 التفاصيل
Storage Optimized VPS 4 4 تيرابايت 2 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 650 التفاصيل
WordPress VPS 4 160 جيجابايت 2 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 650 التفاصيل
VPS4 - Linux 160 جيجابايت 2 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 650 التفاصيل
VPS4 - Windows 160 جيجابايت 2 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 1070 التفاصيل
VPS24 - Linux 960 جيجابايت 12 مراكز 48 جيجابايت ج.م.‏ 1130 التفاصيل
WordPress VPS 8 320 جيجابايت 4 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 1290 التفاصيل
VPS8 - Linux 320 جيجابايت 4 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 1290 التفاصيل
Storage Optimized VPS 8 8 تيرابايت 4 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 1290 التفاصيل
VPS12 - Linux 480 جيجابايت 6 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 1930 التفاصيل
Storage Optimized VPS 12 12 تيرابايت 6 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 1930 التفاصيل
WordPress VPS 12 480 جيجابايت 6 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 1930 التفاصيل
VPS3 - Windows 320 جيجابايت 4 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 2140 التفاصيل
Storage Optimized VPS 16 16 تيرابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 2570 التفاصيل
WordPress VPS 16 640 جيجابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 2570 التفاصيل
VPS16 - Linux 640 جيجابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 2570 التفاصيل
VPS12 - Windows 480 جيجابايت 6 مراكز 24 جيجابايت ج.م.‏ 3210 التفاصيل
WordPress VPS 20 800 جيجابايت 10 مراكز 40 جيجابايت ج.م.‏ 3210 التفاصيل
VPS20 - Linux 800 جيجابايت 10 مراكز 40 جيجابايت ج.م.‏ 3210 التفاصيل
WordPress VPS 24 960 جيجابايت 12 مراكز 48 جيجابايت ج.م.‏ 3850 التفاصيل
VPS16- Windows 640 جيجابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 4280 التفاصيل
VPS29 - Linux 1.13 تيرابايت 15 مراكز 58 جيجابايت ج.م.‏ 4650 التفاصيل
VPS18 - Windows 720 جيجابايت 9 مراكز 36 جيجابايت ج.م.‏ 4810 التفاصيل
VPS30 - Linux 1.17 تيرابايت 15 مراكز 60 جيجابايت ج.م.‏ 4810 التفاصيل
VPS31 - Linux 1.21 تيرابايت 16 مراكز 62 جيجابايت ج.م.‏ 4970 التفاصيل
VPS19 - Windows 760 جيجابايت 9 مراكز 38 جيجابايت ج.م.‏ 5080 التفاصيل
WordPress VPS 32 1.25 تيرابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 5130 التفاصيل
VPS 32- Linux 1.25 تيرابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 5130 التفاصيل
VPS32 - Linux 1.25 تيرابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 5130 التفاصيل
VPS20 - Windows 800 جيجابايت 10 مراكز 40 جيجابايت ج.م.‏ 5350 التفاصيل
VPS20 - Windows 800 جيجابايت 10 مراكز 40 جيجابايت ج.م.‏ 5350 التفاصيل
VPS21 - Windows 840 جيجابايت 11 مراكز 42 جيجابايت ج.م.‏ 5610 التفاصيل
VPS7 - Windows 960 جيجابايت 12 مراكز 48 جيجابايت ج.م.‏ 6420 التفاصيل
VPS27 - Windows 1.05 تيرابايت 14 مراكز 54 جيجابايت ج.م.‏ 7220 التفاصيل
VPS28 - Windows 1.09 تيرابايت 14 مراكز 56 جيجابايت ج.م.‏ 7480 التفاصيل
VPS29 - Windows 1.13 تيرابايت 15 مراكز 58 جيجابايت ج.م.‏ 7750 التفاصيل
VPS8 - Windows 1.25 تيرابايت 16 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 8550 التفاصيل
VPS32 - Windows 1.25 تيرابايت 16 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 8550 التفاصيل
أول شهر استضافة VPS من InterServer بـ0.01$ بس!
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ InterServer لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

InterServer: الأفضل لثبات الأسعار على المدى الطويل

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. InterServer المفصلة لمزيد من المعلومات.

7. Hosting.com

الأفضل لـ: أدوات الأداء

لقطة شاشة لاستضافة Hosting.com
Hosting.com
ج.م.‏ 110 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Hosting.com
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.5
  • الدعم الفني
    4.0
  • المميزات
    4.5
  • الموثوقية
    4.8
  • الأسعار
    4.0

ليه تختار Hosting.com بدل IONOS

Hosting.com، اللي كان اسمه A2 Hosting، خيار قوي لو إنت عايز استضافة مشتركة أسرع وأدوات أقوى لأداء PHP.

  • Stack مركز على السرعة: خطط Turbo بتستخدم LiteSpeed والكاش لتحسين أداء مواقع PHP.
  • أفضل لأحمال CMS: WordPress وMagento وتطبيقات PHP تانية ممكن تستفيد من ضبط السيرفر.
  • تحسينات مدمجة: أدوات السرعة بتقلل الحاجة لإعداد يدوي للأداء.
  • إرث Performance-First: Hosting.com مكمل نهج A2 Hosting اللي بيعتبر السرعة هدف أساسي.
  • خيارات استضافة مرنة: خطط shared وWordPress وVPS وcloud-style بتدعم احتياجات مختلفة.

المميزات

Hosting.com بيركز على السرعة، والكاش، والاستضافة المحسّنة لمواقع CMS.

  • LiteSpeed/Turbo Stack: الكاش على مستوى السيرفر وضبط الأداء بيحسنوا الأداء للمواقع الثقيلة على PHP
  • تصميم باقات مركز على الأداء: خطط Turbo بتجمع الكاش، والإعدادات المحسّنة، وموارد أقوى
  • تحسين PHP: WordPress وMagento ومواقع CMS تانية ممكن تستفيد من استضافة مضبوطة
  • خيارات خطط مرنة: تقدر تختار باقات بمستويات مختلفة من تحسين السرعة والموارد
  • إرث A2 Hosting: المنصة محافظة على النهج اللي بيحط الأداء في الأول اللي مستخدمي A2 Hosting عارفينه

مميزات وعيوب Hosting.com

Hosting.com ممكن يتفوق على استضافة IONOS الأساسية في السرعة، لكن أفضل الأدوات ممكن تكون في الخطط الأعلى.

Pros
  • أدوات LiteSpeed/Turbo بتحسن سرعة الصفحات
  • تحسينات أداء PHP لمواقع CMS
  • مميزات سرعة مدمجة في الخطط المحسّنة
  • مناسب لـ WordPress وMagento
  • مسار مألوف لمستخدمي A2 Hosting
Cons
  • أفضل أدوات السرعة ممكن تتطلب باقات أعلى
  • الأداء ممكن يختلف حسب الحمل
  • مش مناسب للمستخدمين اللي عايزين Host شكله Enterprise بسيط

خطط Hosting.com

دي الخطط الرئيسية في Hosting.com للمقارنة.

خطط Hosting.com Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
Starter 15 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 110 التفاصيل
Pro 50 جيجابايت غير محدود cPanel 10 ج.م.‏ 210 التفاصيل
Max 100 جيجابايت غير محدود cPanel 50 ج.م.‏ 420 التفاصيل
خصم 86% على خطط استضافة الويب (نطاق مجاني متضمن)
قم بزيارة الموقع

خطط Hosting.com VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
VPS XS 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 350 التفاصيل
VPS S 160 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 540 التفاصيل
VPS M 320 جيجابايت 8 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 970 التفاصيل
VPS L 640 جيجابايت 16 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 1980 التفاصيل
64% خصم على خطط استضافة VPS غير مُدارة (يشمل كوبون حصري 5% خصم)
قم بزيارة الموقع

خطط Hosting.com Cloud Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية النطاق الترددي نظام تشغيل السعر
XS 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت غير محدود ج.م.‏ 350 التفاصيل
S 160 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت غير محدود ج.م.‏ 540 التفاصيل
خصم 86% على خطط استضافة الويب (نطاق مجاني متضمن)
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Hosting.com لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Hosting.com: الأفضل للاستضافة المشتركة المركزة على الأداء

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Hosting.com المفصلة لمزيد من المعلومات.

8. VPSServer.com

الأفضل لـ: VPS قابل للتخصيص

لقطة شاشة لاستضافة VPSServer.com
VPSServer.com
ج.م.‏ 220 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة VPSServer.com
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.7
  • الدعم الفني
    4.3
  • المميزات
    4.8
  • الموثوقية
    4.9
  • الأسعار
    4.5

ليه تختار VPSServer.com بدل IONOS

VPSServer.com اختيار مناسب لو إنت عايز استضافة VPS قابلة للتخصيص وتجربة تبدأ بتجربة مجانية.

  • مواصفات VPS مخصصة: اختار CPU وRAM والتخزين ونظام التشغيل ومركز البيانات قبل الإطلاق.
  • تجربة قبل الالتزام: تجربة مجانية 30 يوم بتسمح تختبر التأخير، والأداء، وعمليات نقل المواقع.
  • دعم Linux وWindows: مرونة نظام التشغيل بتساعد مع أحمال مختلفة.
  • مراكز بيانات عالمية: مواقع متعددة بتسهّل النشر أقرب للمستخدمين.
  • مرونة أكبر في VPS: السيرفرات القابلة للتخصيص بتحسّسك إنها أقل تقيدًا من الباقات الثابتة.

المميزات

VPSServer.com بيدي المستخدمين التقنيين نشر VPS مرن مع خيارات اختبار عالمية.

  • تخصيص VPS: اختار CPU وRAM والتخزين ونظام التشغيل لكل سيرفر
  • تجربة مجانية: اختبر الأداء والتأخير وعمليات النقل باستخدام رصيد التجربة قبل الدفع
  • اختيار عالمي لمراكز البيانات: انشر أقرب للجمهور المستهدف لتأخير أقل
  • دعم Linux وWindows: شغّل أحمال مختلفة على حسب نظام التشغيل اللي تفضله
  • Workflow قائم على التجربة: اختبر الإعدادات قبل الالتزام بإعداد طويل المدى

مميزات وعيوب VPSServer.com

VPSServer.com بيدي مرونة VPS أكتر من IONOS، لكنه لسه محتاج إعداد تقني.

Pros
  • مواصفات VPS قابلة للتخصيص
  • تجربة مجانية 30 يوم للاختبار
  • خيارات استضافة Linux وWindows
  • مراكز بيانات متعددة
  • مناسب لاختبار النقل
Cons
  • مش مُدار بالكامل بشكل افتراضي
  • تفاصيل الباك أب واللقطات الاحتياطية لازم تتراجع حسب الباقة
  • محتاج شوية معرفة تقنية

خطط VPSServer.com

دي الخطط الرئيسية في VPSServer.com للمقارنة.

خطط VPSServer.com VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
1 GB 20 جيجابايت 1 مراكز 1 جيجابايت ج.م.‏ 220 التفاصيل
2 GB 50 جيجابايت 2 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 750 التفاصيل
4 GB 80 جيجابايت 4 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1610 التفاصيل
خد 100$ خدمات VPS لينكس مجانية لمدة 30 يوم
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ VPSServer.com لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

VPSServer.com: الأفضل لمرونة VPS القائمة على التجربة

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. VPSServer.com المفصلة لمزيد من المعلومات.

9. Ultahost

الأفضل لـ: قيمة الاستضافة Managed

لقطة شاشة لاستضافة Ultahost
Ultahost
ج.م.‏ 110 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Ultahost
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.4
  • الدعم الفني
    4.6
  • المميزات
    4.6
  • الموثوقية
    4.4
  • الأسعار
    4.8

ليه تختار Ultahost بدل IONOS

Ultahost اختيار مناسب لو إنت عايز هاردوير حديث، ونقل مواقع مدمج، وباقات استضافة فيها مساعدة أكتر.

  • Stack أداء حديث: تخزين NVMe، وخيارات KVM VPS، ومعالجات حديثة بيدعموا المواقع الديناميكية الأسرع.
  • نقل مجاني: دعم النقل بيسهّل الانتقال من IONOS.
  • مستويات استضافة متعددة: shared وWordPress وVPS وdedicated بتدي مسار نمو واضح.
  • مميزات مدمجة: باك أب، وأدوات أمان، ودعم بيقلل لَفّك على الإضافات.
  • قيمة كويسة للمواقع اللي بتكبر: Ultahost مناسب للمستخدمين اللي عايزين أداء من غير أسعار Premium.

المميزات

Ultahost بيجمع بين هاردوير مركز على الأداء، ودعم عملي، وأدوات نقل.

  • NVMe ومعالجات حديثة: التخزين السريع والمعالجات الحديثة بيحسنوا أداء قاعدة البيانات ونظام الملفات
  • دعم النقل: النقل المجاني بيساعد يقلل وقت التوقف ومخاطر النقل
  • مستويات استضافة متعددة: shared وWordPress وVPS وdedicated بتدعم النمو تحت مزوّد واحد
  • KVM VPS: سيرفرات افتراضية معزولة بتدي فصل أقوى للموارد
  • مميزات مدمجة: باك أب، وتحسينات تخزين، ودعم بيكوّنوا إعداد استضافة أكمل

مميزات وعيوب Ultahost

Ultahost بيدي قيمة أكتر في الحزمة من IONOS، لكن بعض تفاصيل البنية التحتية ممكن تحتاج مراجعة على مستوى الباقة.

Pros
  • تخزين NVMe سريع وبنية CPU حديثة
  • نقل مواقع مجاني مدمج
  • خيارات shared وWordPress وVPS
  • خطط KVM VPS متاحة
  • باقات غنية بالمميزات بأسعار تنافسية
Cons
  • تفاصيل البنية التحتية بتختلف حسب الباقة
  • Workflow الباك أب والاسترجاع ممكن يحتاج مراجعة
  • الأداء ممكن يختلف حسب الحمل

خطط Ultahost

دي الخطط الرئيسية في Ultahost للمقارنة.

خطط Ultahost Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
SHARED Starter 30 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 160 التفاصيل
SHARED Basic 60 جيجابايت غير محدود cPanel 4 ج.م.‏ 220 التفاصيل
SHARED Business 80 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 410 التفاصيل
SHARED Pro 110 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 510 التفاصيل
خصم 50% على كل باقات استضافة الويب + خصم حصري 15%
قم بزيارة الموقع

خطط Ultahost Wordpress

Exclusive coupon
اسم الخطة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية النطاق الترددي ضمان السعر
Ulta WordPress - غير محدود ج.م.‏ 0 ج.م.‏ 160 التفاصيل
WordPress Starter - غير محدود ج.م.‏ 0 ج.م.‏ 240 التفاصيل
Business WordPress - غير محدود ج.م.‏ 0 ج.م.‏ 340 التفاصيل
VPS WordPress - غير محدود ج.م.‏ 0 ج.م.‏ 1380 التفاصيل
خصم 50% على استضافة WordPress + خصم حصري 15%
قم بزيارة الموقع

خطط Ultahost VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
VPS Basic 30 جيجابايت 1 x 2.7جيجا هرتز 1 جيجابايت ج.م.‏ 250 التفاصيل
Bitcoin VPS 30 جيجابايت 1 مراكز 1 جيجابايت ج.م.‏ 260 التفاصيل
VPS Business 50 جيجابايت 2 x 2.7جيجا هرتز 2 جيجابايت ج.م.‏ 430 التفاصيل
VPS Professional 75 جيجابايت 3 x 2.7جيجا هرتز 4 جيجابايت ج.م.‏ 710 التفاصيل
Basic Windows VPS 50 جيجابايت 1 مراكز 2 جيجابايت ج.م.‏ 730 التفاصيل
VPS Enterprise 100 جيجابايت 4 x 2.7جيجا هرتز 6 جيجابايت ج.م.‏ 930 التفاصيل
Business Windows VPS 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 1080 التفاصيل
Professional Windows VPS 150 جيجابايت 2 مراكز 6 جيجابايت ج.م.‏ 1510 التفاصيل
VDS POWER Plus 250 جيجابايت 4 x 2.7جيجا هرتز 8 جيجابايت ج.م.‏ 1690 التفاصيل
VDS POWER Pro 350 جيجابايت 6 x 2.7جيجا هرتز 12 جيجابايت ج.م.‏ 2000 التفاصيل
Enterprise Windows VPS 200 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 2190 التفاصيل
VDS POWER Premium 450 جيجابايت 8 x 2.7جيجا هرتز 16 جيجابايت ج.م.‏ 3050 التفاصيل
VDS POWER Ultra 550 جيجابايت 10 x 2.7جيجا هرتز 24 جيجابايت ج.م.‏ 4280 التفاصيل
VDS POWER Elite 650 جيجابايت 16 x 2.7جيجا هرتز 32 جيجابايت ج.م.‏ 5750 التفاصيل
Premium Windows VPS 400 جيجابايت 8 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 6390 التفاصيل
VDS POWER Advanced 750 جيجابايت 16 x 2.7جيجا هرتز 48 جيجابايت ج.م.‏ 7750 التفاصيل
Ultra Windows VPS 750 جيجابايت 12 مراكز 64 جيجابايت ج.م.‏ 10500 التفاصيل
VDS POWER Turbo 1 تيرابايت 24 x 2.7جيجا هرتز 64 جيجابايت ج.م.‏ 11530 التفاصيل
خصم 50% على خدمات VPS + خصم حصري 15%
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Ultahost لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Ultahost: الأفضل للاستضافة الغنية بالمميزات

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Ultahost المفصلة لمزيد من المعلومات.

10. Verpex

الأفضل لـ: استضافة cPanel بسيطة

لقطة شاشة لاستضافة Verpex
Verpex Hosting
ج.م.‏ 40 /mo
السعر المبدأي
قم بزيارة Verpex Hosting
Rating based on expert review
  • سهولة الاستخدام
    4.5
  • الدعم الفني
    4.9
  • المميزات
    4.6
  • الموثوقية
    4.7
  • الأسعار
    4.4

ليه تختار Verpex بدل IONOS

Verpex خيار قوي لو إنت عايز نقل سهل، وcPanel، وباك أب، وإدارة موقع بسيطة.

  • نقل سهل وبدون تعقيد: النقل المجاني بيساعد تنقل المواقع بمجهود يدوي أقل.
  • واجهة cPanel مألوفة: cPanel بيخلّي مهام الاستضافة اليومية سهلة للفرق والعملاء.
  • أساسيات أمان مدمجة: AutoSSL وCloudLinux وفحص البرمجيات الخبيثة والباك أب بيساعدوا يحافظوا على الأمان.
  • خيارات سيرفر مرنة: خيارات Apache وLiteSpeed بتدي مساحة أكتر لضبط الأداء.
  • Workflow بسيط للاستضافة المشتركة: Verpex مناسب للمستخدمين اللي عايزين تعقيد أقل من IONOS.

المميزات

Verpex بيخلي الاستضافة المشتركة والسحابية بسيطة مع مساعدة في النقل وباك أب وأدوات cPanel.

  • نقل وSSL مدمجين: النقل المجاني وAutoSSL بيقللوا وقت الإعداد وتعقيد الأمان
  • ألفة cPanel: لوحة التحكم المنتشرة بتسهّل الدومينات والملفات والإيميل وقواعد البيانات
  • مرونة السيرفر: خيارات LiteSpeed أو Apache بتدعم أنواع مواقع وأحمال مختلفة
  • أمان CloudLinux: عزل الحسابات بيحسن الاستقرار وأمان الاستضافة المشتركة
  • دعم JetBackup: أدوات الباك أب بتسهّل استرجاع الملفات وقواعد البيانات والحسابات

مميزات وعيوب Verpex

Verpex بسيط وسهل النقل، لكن تفاصيل الخطط ممكن تختلف حسب نوع الاستضافة.

Pros
  • نقل مجاني وSSL وباك أب
  • واجهة cPanel مألوفة
  • خيارات سيرفر LiteSpeed أو Apache
  • عزل حسابات CloudLinux
  • دعم JetBackup لاسترجاع أسهل
Cons
  • الأداء بيختلف حسب الباقة
  • لازم تتأكد من تكرار الباك أب وفترة الاحتفاظ
  • خدمات VPS غير قابلة للاسترداد

خطط Verpex

دي الخطط الرئيسية في Verpex للمقارنة.

خطط Verpex Hosting Shared Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة النطاق الترددي نظام تشغيل اللوحة عدد المواقع السعر
BRONZE PACKAGE 30 جيجابايت غير محدود cPanel 1 ج.م.‏ 40 التفاصيل
SILVER PACKAGE 50 جيجابايت غير محدود cPanel 100 ج.م.‏ 60 التفاصيل
GOLD PACKAGE 100 جيجابايت غير محدود cPanel غير محدود ج.م.‏ 80 التفاصيل
خصم لحد 90% على كل باقات استضافة الويب
قم بزيارة الموقع

خطط Verpex Hosting Cloud Hosting

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية النطاق الترددي نظام تشغيل السعر
Bronze 30 جيجابايت - غير محدود ج.م.‏ 40 التفاصيل
SILVER 50 جيجابايت - غير محدود ج.م.‏ 60 التفاصيل
GOLD 100 جيجابايت - غير محدود ج.م.‏ 80 التفاصيل
MANAGED LINUX SERVER - D4 100 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت غير محدود ج.م.‏ 1540 التفاصيل
خصم لحد 90% على باقات استضافة السحابة
قم بزيارة الموقع

خطط Verpex Hosting VPS

Exclusive coupon
اسم الخطة مساحة وحدة المعالجة المركزية ذاكرة عشوائية نظام تشغيل السعر
Unmanaged Linux Server-D4 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 540 التفاصيل
Unmanaged Windows Server-D4 80 جيجابايت 2 مراكز 4 جيجابايت ج.م.‏ 970 التفاصيل
Unmanaged Linux Server-D8 160 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 1070 التفاصيل
Unmanaged Windows Server-D8 160 جيجابايت 4 مراكز 8 جيجابايت ج.م.‏ 1610 التفاصيل
Unmanaged Linux Server-D16 320 جيجابايت 8 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 2140 التفاصيل
Unmanaged Windows Server-D16 320 جيجابايت 8 مراكز 16 جيجابايت ج.م.‏ 2860 التفاصيل
Unmanaged Linux Server-D32 640 جيجابايت 16 مراكز 32 جيجابايت ج.م.‏ 2940 التفاصيل
خصم لحد 50% على كل باقات سيرفرات VPS
قم بزيارة الموقع
Important

راجع مراجعتنا الكاملة لـ Verpex لمزيد من التفاصيل والتحليل المتعمق.

Verpex: الأفضل لسهولة النقل وبساطة cPanel

قم بزيارة الموقع كوبونات 6
Tip

لسه محتار؟ شوف مقارنة IONOS vs. Verpex المفصلة لمزيد من المعلومات.

أفضل منافسين لـ IONOS مقارنة

استخدم الجدول ده علشان تقارن كل مزوّد حسب حالة الاستخدام، وسياسة الاسترداد، وأهم نقطة قوة، وأهم نقطة تنازل.

المزوّدالأفضل لـسياسة الاسترداد / التجربةأهم نقطة قوةأهم نقطة تنازل
IONOSاستضافة بداية شاملة للمبتدئينضمان استرداد فلوس 30 يوم مؤهلدومينات، واستضافة مشتركة، وVPS، وسحابة، وإيميل في نفس المنظومةتجديدات أعلى وحدود في بعض المميزات
Hostingerاستضافة اقتصاديةضمان استرداد فلوس 30 يوماستضافة مشتركة سريعة مع hPanel وLiteSpeedتجديدات أعلى وأدوات أقل تقدماً في الباقات الأساسية
HostArmadaاستضافة Managed-Style45 يوم للشيرد / 7 أيام VPS وDedicated CPUباك أب يومي، وأمان، ونقل مواقع، وسهولة cPanelالمستويات المشتركة ممكن تحد من الاحتياج للترافيك الأكبر
Kamateraسيرفرات سحابة مخصصةتجربة مجانية 30 يومتخصيص مرن للسحابة وتوسّعمحتاج معرفة تقنية
Contaboموارد VPS اقتصاديةضمان استرداد فلوس 14 يومRAM وتخزين كبار وقيمة قويةأكتر اعتمادًا على النفس وأقل ملاءمة للأحمال المهمة جدًا
ScalaHostingVPS مُدارضمان استرداد فلوس 30 يومSPanel، وأمان مُدار، وموارد VPSمنحنى تعلم SPanel لمستخدمي cPanel
InterServerثبات الأسعارضمان استرداد فلوس 30 يومنموذج تثبيت السعر وتوافق واسعواجهة قديمة وأدوات Managed أقل
Hosting.comأدوات الأداءضمان استرداد فلوس 30 يومتحسينات Turbo للأداء في تطبيقات PHPأفضل أدوات السرعة غالبًا بتكون في المستويات الأعلى
VPSServer.comVPS قابل للتخصيصتجربة مجانية 30 يوممواصفات مخصصة ونشر متعدد المناطقمحتاج إعداد عملي أكتر
Ultahostقيمة الاستضافة Managedضمان استرداد فلوس 30 يومNVMe، ونقل مواقع، ومستويات استضافة متعددةبعض تفاصيل الخطط لازم تتراجع
Verpexاستضافة cPanel بسيطة30 يوم للشيرد / VPS غير قابل للاستردادمسار نقل سهل، وCloudLinux، وJetBackupالأداء وتفاصيل الخطط بتختلف حسب المستوى

عيوب IONOS اللي لازم تاخد بالك منها

IONOS بيغطي احتياجات استضافة كتير، لكن فيه كام حد ممكن يخلي مستخدمين يروحوا لمزوّد تاني.

  • تكاليف تجديد أعلى: IONOS عنده أسعار بداية منخفضة، لكن أسعار التجديد ممكن تعلى بعد أول مدة.
  • تحكم محدود في الباقات الأساسية: الاستضافة المشتركة وBPS البداية ممكن تحسها مقيدة لو محتاج وصول أعمق للسيرفر.
  • الأداء ممكن يختلف: بعض الأحمال ممكن تحتاج تخزين أو CPU أو كاش أقوى من اللي بتوفره باقات IONOS الأساسية.
  • الدعم ممكن يبقى غير ثابت: جودة الدعم ممكن تختلف حسب القناة والمنطقة ونوع المشكلة.
  • حدود في المميزات على الباقات الأقل: الإيميل والأمان والباك أب والأدوات المتقدمة ممكن تعتمد على الباقة أو الإضافات.
  • منحنى تعلّم للوحة التحكم: كتالوج المنتجات الواسع ممكن يخلي مهام الاستضافة البسيطة أقل مباشرة للمبتدئين.

لو عايز نظرة تفصيلية على IONOS، شوف مراجعة IONOS الكاملة.

إيه اللي تدور عليه في بديل لـ IONOS

البديل المناسب لـ IONOS بيعتمد على إيه اللي حاسس إنه محدود في الإعداد الحالي بتاعك.

  • الميزانية: قارن أسعار البداية، والتجديد، والإضافات، وتكاليف الترقية قبل ما تختار.
  • الأداء: دور على NVMe، وLiteSpeed، والكاش، وأدوات CDN، وموارد سيرفر قوية.
  • سهولة الاستخدام: لوحة أنضف، وتثبيت بنقرة واحدة، وإعداد موجّه ممكن يوفروا وقت.
  • المميزات الأساسية: الباك أب، وstaging، والإيميل، وأدوات الأمان، وتحسين WordPress، وعمليات النقل كلهم مهمين.
  • إمكانية النمو: اختار Host بيسهّل الانتقال من الاستضافة المشتركة إلى VPS أو السحابة أو السيرفرات المخصصة.
  • جودة الدعم: دعم سريع ومفيد مهم لو موقعك حي، أو موجه للعملاء، أو أساسي للشغل.
  • مستوى التحكم: قرر لو إنت عايز استضافة مُدارة بالكامل، أو Root Access، أو حاجة بين الاتنين.

ركز على المزوّد اللي يناسب شغلك دلوقتي ويديّك مساحة تكبر بعدين.

إمتى تدور على بدائل لـ IONOS

IONOS ممكن يشتغل كويس للاستضافة البسيطة، لكن مزوّد تاني ممكن يناسبك أكتر لو موقعك محتاج سرعة أو تحكم أو دعم أكتر.

موقعك كبر عن الاستضافة المشتركة

لو موقعك بيشغّل CMS ديناميكي، أو أدوات ecommerce، أو تطبيقات مخصصة، فالاستضافة المشتركة الأساسية ممكن تبدأ تبقى بطيئة. VPS أو السحابة أو الاستضافة المُدارة تقدر تشيل أحمال أثقل بشكل أفضل.

إنت محتاج قوة معالجة أكتر

حدود CPU، وPHP workers، وحدود الذاكرة ممكن تبطّأ المواقع اللي عليها ترافيك كتير. مزوّد بموارد مضمونة وترقيات واضحة ممكن يساعد الأداء يفضل ثابت.

الأداء والسرعة مهمين

سرعة التحميل بتأثر على SEO، والتحويلات، وتجربة المستخدم. دور على NVMe، وLiteSpeed، وNGINX، والكاش، ودعم قواعد بيانات حديث لو IONOS حاسس إنه بطيء.

إنت عايز خدمات Managed أو تحكم كامل

بعض المستخدمين عايزين Host يتكفل بالباك أب، والتحديثات، والأمان. وغيرهم عايز Root Access وتحكم كامل في السيرفر. البديل المناسب لازم يوضّح workflow ده.

الباك أب الأفضل، والنقل، والتوسّع مهمين

الباك أب المتكرر، والاسترجاع بنقرة واحدة، والنقل المجاني، ومراكز البيانات العالمية ممكن يوفروا وقت ويقللوا التوقف مع نمو موقعك.

الكلمة الأخيرة

IONOS شغال كويس لو إنت عايز استضافة شاملة فيها دومينات، وإيميل، واستضافة مشتركة، وVPS، وأدوات أعمال في نفس المنظومة. هو خيار عملي للمبتدئين والشركات الصغيرة اللي عايزين أسعار بداية منخفضة والأساسيات مدمجة.

لكن، مش دايمًا هو الأنسب على المدى الطويل. Hostinger وHostArmada اختيارات أقوى لو إنت عايز استضافة مشتركة أسهل وأدوات أداء مدمجة أحسن. Kamatera وVPSServer.com وScalaHosting وContabo أفضل لو إنت محتاج تحكم في VPS أو السحابة. InterServer وHosting.com وUltahost وVerpex شغالين كويس لو إنت عايز ثبات سعر، أو استضافة مركزة على الأداء، أو إدارة cPanel أبسط.

أفضل بديل لـ IONOS بيعتمد على إذا كنت عايز تكلفة أقل، أو أداء أسرع، أو دعم أقوى، أو تحكم أكبر في VPS، أو تجربة استضافة أبسط تناسب المرحلة الجاية لموقعك.

أفضل بديل لـ IONOS بيعتمد على إذا كنت عايز تكلفة أقل، أو أداء أسرع، أو دعم أقوى، أو تحكم أكبر في VPS، أو إعداد استضافة أبسط يناسب المرحلة الجاية لموقعك.

 

الأسئلة الشائعة

إيه أكتر سبب شائع يخلي الناس تسيب IONOS؟

معظم المستخدمين بينتقلوا لما موقعهم يكبر عن باقات الـ‘bundle’ الأساسية. وده غالبًا بيحصل لو محتاجين يا إما إعداد بيركّز على الأداء الأول (LiteSpeed + كاش محسّن + تخزين NVMe) أو حل VPS شبه السحابة أكتر مع قابلية توسّع مرنة وتحكّم أوضح في البنية التحتية.

ينقل الموقع من IONOS shared hosting لـ VPS؟

بس لو عزل الموارد والتحكم فيها (CPU، RAM، root access، custom services) أساسيين فعلًا أو لو نمو الموقع بقى محتاج ده. خطة shared متظبطة كويس مع LiteSpeed و caching ممكن تبقى أسرع من VPS متظبط بشكل سيئ. ولما تنقل لـ VPS، اختار بين unmanaged (تحكم كامل) أو managed (المزوّد بيتولى التحديثات، الأمان، والصيانة) على حسب مستوى راحتك.

أنهي بديل لـ IONOS هو الأفضل لأداء WordPress؟

بالنسبة لـ WordPress، الاستضافات اللي فيها LiteSpeed/OpenLiteSpeed، والكاش، وتخزين NVMe عادةً بتقدم أفضل النتائج مع أقل قدر من التعديل اليدوي. Hostinger و Hosting.com بيركزوا بشكل خاص على باقات أداء LiteSpeed، بينما HostArmada كمان بتركّز على الكاش والنسخ الاحتياطي اليومي علشان سرعة الموقع تبقى موثوقة.

Namecheap Domain Pricing: Is It Actually the Best Value? (Honest Take)

You’re trying to register a domain. Maybe it’s for a new website, a business idea, or a client project that needs a reliable online presenc...
9 min read
Walter Akolo
Walter Akolo
خبير استضافة مواقع

أسعار Bluehost بتزيد قد إيه عند التجديد؟

إيه قد إيه أسعار Bluehost بتعلى عند التجديد؟ كل خطة Bluehost تقدر تشتريها بتعرض سعر البداية في المقدمة، وسعر التجديد بخط أصغر تحت. كنت عايز أعرف ا...
3 min read
Walter Akolo
Walter Akolo
خبير استضافة مواقع

قد إيه تكلفة Bluehost VPS Hosting في 2026؟

Bluehost بتبيع خطين VPS منفصلين، Self-Managed و Managed، وكنت عايز أعرف إنت بتدفع فعلاً كام على كل واحد، مش مجرد الرقم اللي على صفحة الباقة. فلف...
1 min read
Walter Akolo
Walter Akolo
خبير استضافة مواقع

أسعار Hostinger في الهند 2026: سعر الخصم مقابل سعر التجديد

بيسوّق لنفسه بأرقام شكلها تقريبًا أحسن من إنها تبقى حقيقية. 69 روبية في الشهر للاستضافة. دومين بروبية واحدة. ومُنشئ مواقع بالذكاء الاصطناعي م...
5 min read
Walter Akolo
Walter Akolo
خبير استضافة مواقع
Click to go to the top of the page
Go To Top

يقدم HostAdvice.com مراجعات وتقييمات احترافية بخدمات استضافة مواقع الانترنت مستقلة تماما عن أي جهة أو كيان آخر. تقييماتنا عادلة وأمينة وتطبق نفس معايير التقييم على كل المراجعات التي تتم.

يتم استلام تعويض نقدي من الشركات التي نقوم بتقييمها. تعويض الخدمات والمنتجات ليس له تأثير على توجه أو استنتاجات تقييماتنا. ولا تؤثر هذه التعويضات على ترتيبنا لشركات استضافة المواقع المحددة.
تغطي هذه التعويضات تكاليف الإنفاق على المراجعين، شراء الحسابات، والاختبار.